Woonbedrijf: Impressie van het Podium
Alweer drie seizoenen geleden kregen we de sleutel van ons huis. Tussen de dag van inschrijven op de huizen en die oplevering zat zo ongeveer twee jaar. Een hele tijd! En daarin is er veel gebeurd in de wereld. De crisis sloeg toe.
En dat betekende tegenvallende huizenverkoop, ook in onze nieuwbouwwijk Berckelbosch (Of is het nu weer Tongelrese Akkers, zoals de gemeente Eindhoven graag wil?). Uitstel van volgende deelprojecten of aanpassingen, allemaal heel logisch. Het Rijk springt ook hier nu bij met subsidie voor veertig woningen om het bouwen op gang te houden.
Op de hoek van onze straat zou een klein winkelcentrumpje komen met wat seniorenwoningen. Dat was ook de reden dat we als eerste keuze voor onze kavel hadden gekozen. Tuin op het westen, aan de ene kant niet te dicht op het spoor, aan de andere kant niet te dicht op die winkels. Soort NIMBY dus. We willen ze wel, maar niet té dichtbij. Wat het spoor betreft, ben ik wel benieuwd of de plannen van een soort metro- of zelfs treinstation in Tongelre nog ooit werkelijkheid worden. Zou wel mooi zijn.
En nu is het Woonbedrijf dan ook daadwerkelijk gestart met het aanprijzen van de seniorenwoningen boven die winkels. Hier staat het hele verhaal en hier een filmpje.
Opvallend is dat het Woonbedrijf het weer heeft over de wijk Doornakkers, die eigenlijk weer aan de overkant van de straat ligt. Misschien gedaan om in combinatie met het gebruik van Tongelre de ouderen aan te spreken. Er zijn ook woningen te koop voor "gewone" pleinappartementen - ik kende de term ook niet, meer informatie via Pleinwonen.
blog comments powered by Disqus



Gebruikte Tags: berckelbosch, eindhoven, tongelresestraat_akkers, woonbedrijf