Wijnproeverij aan huis
Morgenavond is het zover, mijn cadeautje voor mijn verjaardag wordt ontkurkt! Ik had van Manon namelijk een wijnproeverij gekregen: een vinoloog die bij je thuis komt met een paar flessen wijn en de glazen.
Die gaat je dan meer vertellen over het proeven van wijn en de achtergronden van de wijnen voor je neus. En je hebt dus geen bob nodig! Gewoon thuis! Woeha! Geen ranzig gedoe met de wijn uitspugen.
Enfin, ik heb dus nog veel te leren. Dat uitspugen hoort er dus echt bij en heeft vast ook een mooie Franse naam. Natuurlijk kennen we het walsen en het kijken naar het tranen langs het kristal, maar dan komt het pas echt. Hoe definieer je nou de smaak die je proeft? Waar moet je echt op letten?
Ik ben benieuwd of we het snel oppikken en zelf vaker gaan doen. Met kerst 2009 hebben we de eerste stappen gezet, maar daarna nooit meer herhaald. Toen, zoals bij veel mensen op eerste kerstdag, had iedereen een gerecht gemaakt. Wij hadden het iets omgedraaid, ieder moest een wijn uitzoeken en daar een verhaal bij hebben. En daarnaast dus een bijpassend gerecht.
Voor mij was het kersen-tiramisu en het verhaal van Gonzalez Byass: Hoe Joop eerste werd. Dat kunnen we dus dit jaar gaan herhalen! Met nu een echt stevig verhaal, waarvan we de emotie gaan herkennen in de wijn die erop volgt. En anders wel met een pot bier.
blog comments powered by Disqus



Gebruikte Tags: bier, wijn