Tikfout - Noud de Greef Communicatieadviseur met het hart vol van/voor Eindhoven

Papegaai

Aug 31
Op vakantie zaten we in een Pousada. Een soort kruising tussen een hotel en een motel, zegmaar. Gewoon de vorm waarin hotels daar nu eenmaal zijn. Het kan er speciaal voor gebouwd zijn, maar ook vanuit de staat omgebouwd belachelijk groot huis. Of iets dergelijks. Pousada Chaua was in elk geval nieuwbouw. Vier nederlanders en verder een stuk of vijftig Brazilianen. Vakantie zoals vakantie bedoeld is.

Het opvallenste aan ons plekje waren de papegaaien. Een koppeltje zwierf over het binnenplaatsje en kwetterde er op los. Rafa?l! krijsten ze naar de schoonmaker. San Pedro! naar ieder die maar voorbij kwam. Mijn aandeel in het taalgebruik van die beesten: fluiten. Echt fluiten, als een bouwvakker. En toen zat ie op Pluis' schouder. En wilde er niet meer af. Fluit fluit, in d'r oor.

Tja, en wat doe je dan? Je gaat zingen. Althans, dat dacht Pluis. Een toonladdertje ofzo. Dat begrepen die beesten en ze begonnen na een paar noten lustig mee te doen. Maar dan net vals, en steeds harder. Do, re, mi, fa, sol, la, ti, do! En die beesten dus bij de fa: Krraaaaaah kraaaaaah kraaaaaah. Wel telkens net iets hoger, maar het klonk nergens naar. De moraal: Papegaaien zijn a-muzikaal. Daarom imiteren ze, iets vanzelf mooi laten klinken is onmogelijk.

Goede daad

Aug 31
Heeft U Uw goede daad al gedaan deze week? Nee? Help dan de postbode met die IKEA gidsen die huis aan huis bezorgd worden... Let op, ik zei goede daad deze week...

70

Aug 31
Tja, ik ben een jongen. Gezonde eetlust, schept echt wel eens twee keer op en geniet ook van een bord friet. Doch geen buikje. Maar als de weegschaal 70 aangeeft, kan ik zeker een nieuwe weegschaal kopen toch?

Vrouwen in het verkeer

Aug 29
Niet alleen hier een bron van ergernis, maar ook in Duitsland. Verhalen, feiten en foto's.

Foto

Aug 28
*kuch* Weekendwinners *kuch*

Geweld

Aug 28

Leuk he, dat nieuwe spotje van Postbus 51. Schattige lijnpoppetjes, die je vertellen wat te doen bij geweld op straat. In de tv-spot luidt de tekst letterlijk: "Wat doe je als je ineens toeschouwer bent van geweld op straat? Schat de situatie in. Zijn er meer mensen op straat? Vraag of ze willen helpen. 'H? jullie. Blijf niet staan. Kom!'." Daarna natuurlijk 112 bellen en de kenmerken van de daders onthouden. Een praktijkvoorbeeld:

NoUdJuH is weese zuipuh op Stratum. Daarna natuurlijk een frietje eten bij cafetaria Brabant (Inderdaad, Brabant, en niet op de hoek! Gratis tip!). En wat zien wij daar? De kutmarokanen zijn daar weer aan het vervelen, net op het moment dat alle agenten de zoveelste drugskikker uit de Repel trekken en niet in de buurt zijn. Noud schat de situatie in, met zijn bezopen kop. Ik zie wel 30 eikels! Nee, 40! Verrek, Bin Laden is hier gewoon bezig! He, kom op jongens, een stel tuig verdient een pak rammel! Noudjuh mobiliseert de harde kern van PSV die daar net de Sands (of hoe het nu weer heet) uit komt lopen. Wie heeft er een mobiel bij? Effe bellen dan! Ja hallo? Ja, met Noudjuh hier. Ik sta op Stratum en d'r wordt hier gevochten. Oh. Jongens ik zit in de wacht, effe rustig meppen nu. De wouten en de ambu kan wel effe op zich laten wachten, die zijn nog druk bij de Kers en in Heeze.

Inge

Aug 26

Nu op zowel de cover van de veronica gids als de Tros kompas: Beertje van Beers! Onee, Inge Schrama. Met d'r kleine oogjes, bolle wangen en altijd een holle rug. Leuk hoor, maar zo gemaakt. En dat ze nou echt goed acteert? Nou... NEE. Let maar eens op, telkens gehaast, lipje omhoog trekken en zielig kijken. Onee, dat doet ze niet, zo is haar gezicht gewoon. Van die kleine oogjes, zoals Bush ze ook heeft.


En hoppa, ook eentje met de holle rug, al valt het op deze cap nog wel mee...:

Zeg Noud, zit dat meisje niet zo af te zeiken!

Opzouten! Wat doen jullie zelf de hele dag als je op het terras zit? Kijk dan, wat er nu weer voorbij komt! O, die jurk, o dat shirt. Die heeft een dikke buik! Wat een irritant kind! En dan mag ik niet dat wichtje afzeiken wat nu weer ineens zwaar gepromoot wordt? Ze staat niet voor niet met haar kop op elke cover, terwijl ze niets gepresteerd heeft, behalve een beetje zielig kijken in een soap?

Inge, als je dit leest, en je bent het er niet mee eens, ben je bij deze uitgenodigd voor een goed gesprek. En daarna flink op stap. Dan zien we wel verder, okee?

Dexia

Aug 26

Herinnert U zioch nog die arme, zielige Dexia slachtoffers? Die met geleend geld gingen belggen? En toen er geen winst werd gemaakt maar zelfs verlies, ze met een schuld achterbleven? Ze waren erin geluisd, zeiden ze. Niet goed voorgelicht over de kleine lettertjes. Het leek allemaal zo mooi. Geld lenen, vette winst maken. Maar het ging zo anders.

Die hebben nu een rechtzaak gewonnen. Het idee valt onder huurkoop, en dan moeten beide partners tekenen. Als dat niet gedaan is, dan is het contract ongeldig en moet Dexia de inleg terug betalen, met rente. Hoera! *kuch* Ineens blijken deze arme zielige beleggertjes wel de kleine lettertjes te kunnen lezen en te gaan mierenneuken. Niets in de geest van de letter, maar mierenneuken.

Deze mensen mogen nu ook niet meer klagen als de verkrachter van hun dochter wordt vrijgelaten door vormfouten. Of als de auto door joyriders in de prak wordt gereden en de daders hun rechten achterstevoren voorgelezen kregen. "Sorry, hij heeft het zeker gedaan, maar de handboeien zaten op zijn kop. Oh, ik begrijp het, regeltjes, die hebben mij ook al een keer gered." Opzouten Dexia-loosers! Jullie zijn gewoon stom geweest!

En wat nua ls alles wel goed was gegaan? Vette winsten voor de Dexia-geldwolven? Wat als toen Dexia zelf achter dit foutje was gekomen? Nee sorry meneer, U heeft wel ingelegd, maar uw vrouw heeft niet getekend. Hier heeft U Uw minimale inleg terug, de 400 % winst blijft helaas in de kluis. Regels zijn regels. Dat hadden we dan weer niet gepikt he? Maar dat die mensen met zo'n gluiperige regelnaaierij eronder uit komen, dat mag dan weer wel...

Bazzz

Aug 25
Bazzz heeft zonder het te zeggen ineens weer updates! Zelfs nog met een supervette! Schaamteloos Copy Paste:

En... met een hele scherpe opmerking, het is namelijk niet Hoogeband, maar Hoogenband...

Krul

Aug 25
Diegene die goed heeft opgelet, heeft het allang gezien op de foto's. Ik ben raar. Normale mannen worden kaal, ik krijg krullen. Om de een of andere duistere reden, heeft mijn bol sinds de vorige keer standje 3, zin om eens dwars te gaan liggen. Heel dwars.

Dillemma. Ik = man. Man = geen verstand van haar. Wat doe je met krullen? Wat smeer je erin, tegen pluizen? Wat kan je erin doen om het nog meer te laten krullen? Vrouwen, na de tips over hoe het beste de muren te stofzuigen, alweer een kans om te strooien met Uw vakgebied!

Foto's!

Aug 24
Noud op Lowlands...
http://loglands.nl/archives/archive_2004-m08.php#e89
En ja, ik keek express zo sgeel.
http://www.essentawards.n(...)77176434414588700918
Maar dan die ene met dat gele shirt en veel haar.
Enne, hier staat mijn naam ook tussen...
http://www.essentawards.nl/essent987.asp
Slaapplaats gezocht!

Wie is Theo?

Aug 23
Dit is Theo in elk geval niet...

Theo

Aug 23
Theo = God

Hey All

Aug 23
Hey All,
Hey All.

Theo,
Theo-o!

Lynndie

Aug 19
Schandalig was het, die foto's van die mishandelingen in die gevangenis in Iraq door Amerikaanse soldaten. Met name die Lynndie is bekend.


Maar het gebaar is nu helemaal hip. Zie hier. Ga in dezelfde pose bij iemand staan en maak een foto... Of het nu leuk is of niet, daar ben ik nog niet uit. Ik merk het wel na het bekijken van de Lowlands foto's...

Afmeldingen

Aug 19

Lost Prophets zegt lowalnds af (Alweer niet naar nederland...), Snow Patrol komt niet, Tiga komt niet. Dus ook niet meer draaien op de radio zenders aub! Voor straf!

Puzzel

Aug 19
Een makkelijk puzzeltje: Je hebt 9 ballen, waarvan er 1 zwaarder is dan de rest. Je mag 2 keer wegen met een waag om erachter te komen, welke bal de zware bal is. Hoe pak je dat aan?

Lijst.

Aug 19
Slaapzak: Tjek!
Luchtbed: Tjek!
Tent: Tjek!
Schone kleren: Tjek!

Tot zover kan het nog alle kanten op. Maar nu de rest van het lijstje.

Laarzen: Tjek!
Wodka: Tjek!
Red Bull: Tjek!

Duidelijk toch? U herkend mij aan dat hyperactieve mannetje met de rode neus. Wat een raar mannetje.

KNMI

Aug 18
Niet doorvertellen he, over dat onweer. Straks kom ik nog als proefdier in een kooitje bij het KNMI.

Zoem

Aug 18
Nieuw!!! Nu heb ik zelfs voortaan een zoem in mijn oren voordat het onweer daadwerkelijk losbarst! Geweldig! Als het weer dreigt om te slaan, wordt ik loom. Een raar gevoel in mijn buik. Iedereen heeft dat gevoel wel ooit eens gehad, de een meer dan de ander. En ik heb het erg. Nog niet zo erg als onze hond, die vanmiddag niet eens terug zijn hok in wilde, maar toch wel vervelend. Ik was klaar met werken, en viel verveeld in slaap. Een slaap van 10 minuten, vol dwaze dromen. Tot zover zoals ik het herkende als pre-onweer-gevoel. Maar ook in Brasil had ik al last van een zoem in mijn oren. Alsof ergens op de achtergrond een helikopter aan het opwarmen is. Dat gehoor verdween weer zodra het onweer eenmaal bezig was. Raar. En ik nan U vertellen, er komt nog meer onweer aan!

Lowlands

Aug 17
Mijn 10 tips voor Lowlands:
Colour Of Fire
Franz Ferdinand
Danko Jones
Keane
Jeff Mills
Mintzkov Luna
Magnus
Scissor Sisters
Snow Patrol (Met lichte twijfel, dat wel)
Teddybears STHLM

Da's beste en verassend lijstje niet? Nu eens even kijken of deze fatsoenlijk te combineren zijn. Daaromheen zal dan het theater/Comedy gebeuren gevouwd worden, de films laten we dit jaar maar eens schieten. Is er nog plek, dan natuurlijk ook Soulwax, Chemical Brothers en de rest van de publiekstrekker die meestal wel goed zijn, maar nooit spectaculair. Altijd de kleine namen die vlammen, let maar eens op. Ik lees nu op de site dat Snow Patrol niet komt. Pfew, een beetje rust in het schema! Maar kwan Oi Va Voi ook niet? Die staan er niet meer bij, dat was wel een erg gaaf optreden in de Helling in Utrecht een tijdje terug, maar daar hebben we alweer Faithless, en de rust zal nodig zijn. Dan maar Keane ook nog meepikken voor de nodige relax britpop.

Trend

Aug 17

Trendsetter zijn lijkt me een hel. De eerste paar weken dat jij met je nieuwe ding rondloopt, snapt niemand er iets van. Je staat gewoon voor lul, op zijn minst ben je een rare. Bovendien ben je veel te duur uit. Vergelijk de kosten van een GSM of breedbeeld maar eens met die van een 3 jaar geleden. En tegen de tijd dat jouw supergave gadget in is, heb jij een verouderd model. Kun je er nog een kopen. Dat is dan weer wel leuk.

Maar de grootste losers zijn toch wel de trendsetters die zoveel jaar geleden met een tribal op arm, rug of welke plek dan ook rondliepen. Moet je eens kijken hoe normaal dat nu is. Elke "hippe" persoon heeft er een. "Zelfontworpen" het liefst. het toppunt was wel het meisje dat er eentje op haar tiet had. Zien? Euw!

Ik wil voor een keertje wel de nieuwste trendsetter zijn. En jij mag mee doen. Ik heb namelijk iets wat echt helemaal hot wordt. De nieuwe trend: Naturel. Helemaal blanco. Ik heb een maagdelijk huidje. Geen tatoo's, geen piercings. Zelfs zonder make-up zie ik er toonbaar uit. Wie maakt de banner?

Vegen

Aug 16
Het was laat. of vroeg, ligt er aan hoe je het bekijkt, maar in elk geval was het donker en erg stil op straat. Helemaal helder waren we ook niet, maar ik verwacht niet dat we aan het hallucineren waren van het bier, maar nog wel konden fietsen. Langs de kant van de weg stond een oude vrouw met schort. Ze was de straat rond de regenputjes aan het vegen. Bij het passeren keek ze ons aan alsof we gek waren. Dat vegen was de normaalste zaak van de wereld.

We zeiden niets. Pas een paar honderd meter verder: "Wat? Wat was die aan het doen?"

Het wordt tijd voor een mobiel met camera...

The Butterfly Effect

Aug 15
Wat is dit nou weer? Super Size Me draait nauwelijks in de bioscopen, terwijl iedereen het erover heeft en zelfs het Ad makkelijk wil scoren met een slechte imitatie van het experiment, zelfs The Butterfly Effect draait ??nmaal per dag tegen tienen in slechts een paar cinema's! Hallo Nederland? Willen wij echt alleen maar naar simpel vermaak zoals de meiden film 13 going om 30? Ik wil naar The Butterfly Effect! Boehoe!

Leuk plaatje

Aug 13

Gezien bij Frank, en hij komt dus van Lectrr. Beide de moeite van het bekijken waard uiteraard!

Vondelparkmeet

Aug 13
Weer helemaal langs me heengegaan, bovendien kan ik toch niet. De Vondelparkmeet. Maar ik breng het nog maar even onder de aandacht, misschien dat jij wel kan en nog wil... En anders gaan we toch gewoon een keer Kolonisten?

Lowlands

Aug 13
Owje. Het zal toch niet. Nog een dikke week en het is Lowlands. En wat doet het weer? Juist. Vorig jaar viel het uiteindelijk nogal mee, maar als het naar beneden komt zoals vandaag? Dan is 1 bui al genoeg om alles plat te leggen. Ik herinner me Pukkelpop twee jaar geleden nog, toen hebben we de laatste dag gemist door al dat water. Zondagochtend werden we gebeld door een vriend. Potdomme, welke malloot belt er nou zo vroeg? We waren blij dat we eindleijk sliepen nar al die regen op de tent. "He, is het bij jullie ook zo nat? Hier pakken alle mensen in, het staat gewoon blank."Ehm, nee, nergens last van. Toch even voelen, handje buiten de lslaapzak en even de grond voelen. Water... KUD!!!!

Ongeveer drie kwart van de camping stond blank. Niet gewoon nat, maar gewoon een laagje water. Alles, overal, de gangpaden alleen maar modder. Er zat niets anders op, alles in te pakken en in de auto te leggen. Op de parkeerplaats begon de hoeveelheid modder ook toe te nemen. Ellende. We besloten maar om even terug te gaan naar Eindhoven, effe lekker douchen en warm worden. Was in elk geval de auto weg uit dat plaggenveld. We mochten terugkomen met de auto, ze hadden verharde parkeerplaats geregeld bij de Philipsfabriek in Hasselt.

Nog even bijna vatsgezeten, nadat we uiteraard om iemand anders aan het lachen waren die vast kwam te zitten, waren we weg. Het terrein zag er niet best uit. Overal modder en ook een laag water. Niet veel zin meer, omn terug te komen. Festivals zijn gewoon niet leuk als je nergens even kan zitten. Zelfs als hardcore festivalganger was dit te erg... En de douche was zo lekker warm, dat het zien van de plensbui buiten al genoeg was om lekker thuis te blijven. Dan maar geen Guns 'n Roses.

Daarbij was Lowlands vorig jaar uiteindleijk geweldig. Eigenlijk alleen 's ochtends een beetje slecht, maar uiteindleijk brak de zon door en werd het nog korte-mouw-warm. Hopelijk dit jaar weer! Net zoals de drukte, heerlijk als het niet uitverkocht is. Wel jammer dat het dit jaar ten koste gaat van een tent en een belachelijk verhoogde drankprijs. Kom op, al meer dan ?113 euro voor een kaartje, ?2 voor een drankje (Ja ik weet dat je statiegeld terugkrijgt zodat het iets van ?1,80 wordt. Dat zorgt alleen maar voor irritante kids die bekers lopen te zoeken en pikken) en dan nog eten. En zelfs minder muziek als voorheen dus! Ik kan me herinneren dat ik nog ooit voor iets van 70 gulden drie dagen heb gedaan...

Vertrek

Aug 12
Het vertrek vanaf Schiphol ging niet geheel vlekkeloos, maar dat was eigenlijk alleen te wijten aan de medepassagiers. Ergernis alom, hoe dom mensen kunnen zijn. Vanwege de verhoogde waakzaamheid op de luchthaven, werd aangeraden om voor intercontinentale vluchten 3 uur van te voren in te checken. Wij kwamen met de trein, niet 3 uur voor de vlucht, maar wel bijna. Half uur ofzo in de rij voor de balie, 5 minuten voor de douane en we waren erdoor. Niets aan de hand. Nog even lekker rondneuzen bij de winkeltjes en de resterende tijd was zo voorbij.

We mochten in het vliegtuig. Maar er mistten nog een paar mensen. Als laatste kwamen drie Arabisch uitziende opgeschoten jongens het vliegtuig binnen paraderen. Grote mond, stoere waggel en iedereen uitcgecken, alsof ze door Osdorp liepen met een witte puntmuts, maar dan andersom. Maar even later kwam de Marechaussee binnen. De arrogantie verdween meteen, ze moesten het vliegtuig uit, met alle handbagage. Toch wel een beetje schrik in het vliegtuig, dat was goed te merken. Geroezemoes en sineens een stilte toen ze terugkeerden. Toch wel benieuwd waarom ze eruit moesten. Grote bek gehad? Maar goed, we konden weg!

Een half uur na originele vertrektijd kwam de mededeling dat die mensen nu bij de douane waren. Pardon? "Mijn vliegtuig vertrekt om 10 uur. Ik ga dus naar schiphol om 10 uur. Het vliegtuig wacht wel op mij." En jawel hoor, bij binnenkomst in het vliegtuig werd het meteen duidelijk. Familie Kak nam plaats en begon meteen te zeuren of de kinderen op de nog vrije plaatsen bij het raam mochten zitten, de handen nog vol met Tax-Free tasjes. In de rij voor de douane, my ass. Hoevaak zouden ze ondertussen al omgeroepen zijn in de vertrekhal? Maar goed, dat soort mensen heb je altijd. En het was tenslotte vakantie! het gezinnetje was op de terugweg ook weer even lastig. Papa had zelfs in Brasil zijn blazertje met gouden knopen aan. Yuk.

Maar vertekken, nog niet. De mededeling kwam dat er nog iemand mistte. Iemand die al wel zijn hond in het bagageruim had zitten, maar ze zochten met man en macht naar hem. Even geduld. Alsof we een keus hadden. Meneer werd niet gevonden, zijn bagage en hond zou uit het vliegtuig geladen worden, wat een anderhalf uur zou gaan duren. Zucht. Gelukkig kwam hij net op tijd binnen en eindelijk konden we weg. Het vliegtuig vloog vanwege de vertraging ineens door naar Porto Seguro en zou pas daarna naar Salvador de Bahia gaan. Mazzel voor ons! Maar niet voor de rest, die daarheen moest. het vliegtuig had vanwege de vertraging nog een 2 uur op het vliegveld van Porto Seguro gestaan, terwijl het eigenlij direct door zou vliegen...

Foto

Aug 11
Zo, dat was een vermoeiend dagje. De hele dag staan en zitten, wachtend op een paar minuten flink glimlachen. Grijnzen, zoals de fotograaf het noemde. Grijnzen van oor tot oor. Maarja, veel kan ik er nog niet over zeggen, het wordt je wel duidelijk in september/oktober, als de actie gaat lopen. Abri's, muppies, bussen, vitrines... Eindhoven en Den Bosch... Geen ontkomen aan! Mijn kop meer dan levensgroot....

Foto

Aug 11
Zometeen ben ik aan het werk. Niet als postbode vandaag, maar weer als "model", maar dat is wel een groot woord. Weer voor Holland Casino, zoals ook een tijdje geleden. Ben benieuwd naar het resultaat!

Vlaams

Aug 07
Best grappig was het. Zonet eens geen zin in het Nederlands journaal gehad, maar zijn we op Belgi? het journaal gaan kijken. Wat een lage stem heeft dat vrouwtje! En zo mee en dan wel grappige woorden. Net wat anders als hier. Zouden die Belgen zo ook een glimlach rond den mond krijgen bij het luisteren van onze taal? Ow, het ging op een gegeven moment ook over psychotherapie met paarden. De nieuwe hype uit Amerika. Een workshop of iets dergelijks met ook een Nederlandse deelnemeemster. En ja, de Belgen lachen ook om onze taal, ze lieten haar niet voor niets aan het woord...

Flying Doctors

Aug 07
Yup, ook ik zit semi-verplicht voor de buis. En heb er eigenlijk ook geen zin in om het te kijken. Maar toch... Even m'n moeder bellen, dat haar favoriete programma op TV is. Jawel, Flying Doctors wordt weer herhaald. En zelfs ik weet alle namen en personages nog. Nog steeds begrijp ik niet wat er toch zo gaaf aan die kneus Jeff is. Kom op, Vic is toch de man van dat programma? Maar goed. er kwam op het moment van uitzenden vroeger op TV dan ook niets anders op de buis en iedereen moest stil zijn. Muisstil, of de deur uit. bBij wijze van spreken!

En eigenlijk wil ik nu ook het liefste een potje kolonisten...

Water

Aug 06
Wat is eigenlijk een gezonde hoeveelheid water te drinken op dagen als deze? Ik blijf bezig! 's Ochtends wat glazen water, werken met een halve liter fles naast me die regelmatig gevuld wordt met koud water, in de wijk gaat die nog een keer leeg, thuis nog een paar keer en 's avonds ook nog een paar keer. Maar plassen, ho maar. Maar echt, wat is normaal? Hoeveel sloten drinken jij leeg?

Foto

Aug 06
Gelukkig, we hebben alle foto's van de vakantie klaar! Voor twee rolletjes was het even afwachten. We waren even wat vergeten namelijk daar in Brazilie...

Op de vorige vakantie in Turkije, de Blue Cruise vanuit Marmaris richting het Oosten hadden we 11 rolletjes volgeschoten. Wat wil je, op een boot die  telkens weer verder vaart en een boel excursies, maar deze vakantie was het iets rustiger. Wat minder zon, dat scheelt veel. Zeven rolletjes maar. We hadden ze daar al laten ontwikkelen, zo konden we meteen zien of ze gelukt waren. Bovendien was het daar ook veel goedkoper, en stimuleerden we de economie nog meer. Vooral dat laatste, daar deden we het om.

En gewoon perfecte foto's. Afgedrukt op Fuji papier door een 1 uurs machine. Geen probleem dus. Na het eerste testrolletje brachten we er dus gewoon alles heen. Ook de laatste 2. Op zaterdag. En dat was de fout... Op zondag waren de winkels pas tegen vijfen open, precies het tijdstip waarop we opgehaald werden voor de terugreis. Ai!

Een enorme slijmbrief geschreven voor een ander Nederlands stel in onze pousada (soort hotel), wat pas een week later aankwam en dus ook een week later wegging. Of ze misschien onze foto's wilden ophalen en in Nederland opsturen... Wel geld in de envelop gedaan natuurlijk, maar het is toch altijd maar afwachten. We hadden ze eigenlijk maar 1 keer gesproken. De reisleidster was geen optie, datw as namelijk een beetje een doos, waarvan we niet eens wisten of we die wel zouden zien voor vertrek. Bovendien zou zij de foto's vanuit Brazilie moeten opsturen, wat ons niet geheel veilig leek.

En gisteren, hoera! De foto's lagen in de bus. Met een begeleidende email, dat de kosten al door onze 50 real geheel gedekt waren. 2 rolletjes ?n opsturen voor 15 euro, zo zie je maar hoe goedkoop Brasil eigenlijk is. Nogmaals bedankt jullie, voor het opsturen en ophalen!

Mooi!

Aug 03
Maar effe wat anders. Heb ik dat niet geweldig uitgekiend, mijn vakantie? Ik kom terug en hoppa, tegen de dertig graden aan! Het zou gaan onweren, maar dat is nu al veranderd in plaatselijk een bui. Geen vuiltje aan de lucht! Rose-geur en zonneschijn!

Nouja, ware het niet dat ik ook moet werken dan... En dertig graden is niet geheel tof als postbode...

Losse flarden over Brasil.

Aug 02
Het plaatsje waar wij zaten in Brazilie heette dus Porto Seguro. Het is een klein stadje in Bahia, dezelfde provincie als Salvador. Zeg maar onderaan dat uitsteeksel van Brazilie. Bahia dus, met gegarandeerd mooi weer ;) . Een erg schattig plaatsje, alle gebouwen maximaal 1 verdieping, maar voor de lokale bevolking een grote stad. Iets van 20.000 inwoners als ik het me goed herinner. In elk geval konden we te voet van hotel naar de pond of strand, al pakte we wel vaak de bus, want de mooiste stranden liggen immers altijd ver weg. En als we naar het pondje gingen, betekende dat we naar Arrajal gingen, wat op een 10 minuten rijden vanaf de pond lag.

De bus kostte toch maar 1 real, ongeveer 30 cent. Nergens een rooster te bekennen, maar aangezien er eigenlijk maar ??n doorgaande weg was, kwamen er toch genoeg langs. Zwartrijden? Onmogelijk. Er was een draaipoortje in de bus. Je stapt in, twee bankjes, dan een stevig hek met een conducteur. Die geef je geld, hij doet zijn benen uit elkaar en het poortje kan draaien. Met teller, zodat de conducteur niet kan frauderen. Vervolgens ben je pas echt in de bus, die gewoon over de kinderkopjes en stofwegen scheurt alsof het asfalt is. Ach, zo blijf je wakker.

Wakker... Dat is ook iets, wat de meesten vergaten die naar Brazilie kwamen. Het is daar winter. Dat betekent droogte (Ahum) en dat het slechts 25-30 graden wordt in plaats van 35-40, maar daar had ik geen problemen mee. Owja, het betekent ook dat het zo tegen half zes donker is. Ook al weet je dat, het is even wennen. He, wie deed dat licht uit? Achja, aangezien je om een uur of 2 al een volledige maaltijd achter de kiezen had werd je toch best moe... Even een si?sta om 7 uur en om een uur of 9 de stad weer in.

Dan was het vaak naar Arrajal D'Ajuda, het dichtsbijzijnde plaatsje wat eigenlijk wel gezelliger was, maar natuurlijk een stuk minder origineel. Eigenlijk een oud centrum, gevolgd door een pleintje met super commerci?le hippies (echte geldwolven) en een straatje met alleen maar restaurants en een enkel toeristenwinkeltje. Eigenlijk de enigste plek waar het gezegde "hoe slechter de plastic kuipstoeltjes, hoe beter het eten" niet opging. Echt puur voor de toeristen dus. Niet dat het duur was, dat zeker niet. Wel de plek waar de lekkerste Capeta  was, gemaakt met Maracuja in plaats van Ananas, al werd ie overal nog anders gemaakt. Nesquik, Guarana Em Po (poeder dus, een doosje staat nu ook hier op de kast) en Cachaca in plaats van Wodka, alles was mogelijk. Alles behalve veel drinken. Gooi er ook nog een Caipirinha bij, een mix van Cachaca, limoen, ijs en suiker. Eventueel ook met Wodka in plaats van Cachaca. Dat Cachaca was het bocht van Brazilie, zoals Mexico Tequila heeft en elk fatsoenlijk land ook wel iets. En waar zitten wij mee opgescheept? Wij hebben Heineken en kruidenbitter...) 5 drankjes was op sommige avonden meer dan genoeg...


Noud de Greef


Volg @Noud op Twitter Mijn CV op LinkedIn Facebook
Communicatieadviseur met hart vol/voor Eindhoven. | BSc. Bewegingswetenschappen | Online, creatief, analytisch, events | Blogger | #SMC040 | Papa

Freelance & werkt bij Evoluon.
Denkt na over koffieroute & Wijn en feest. Blogt ook in beeld, over Social Media en over zijn e-bakfiets.

Reacties

  • Lisette: Rob eet piccalilly het liefst bij kapucijners met spek, ik vlucht dan het huis uit
  • René: He, eindelijk een zaak waar ik achter kan staan. Piccalilly! Bij de stamp!!! Doen!!!!!!!
  • Noud: Die heeft toch geen geheim nummer? Van zijn 06 een gemiste oproep, geen voicemail…
  • wil: geen wonder dat telefoontjes van Joost niet beantwoord…Lekker is dat!
  • Lisette: Herkenbaar Noud. Het boekenleesclubidee alsook een Eindhovense communicatie intervisie club spreekt m…
  • peer: Of is dit nou swaffelen?
  • John (SjonnieDoe)…: LoL