Tikfout - Noud de Greef Communicatieadviseur met het hart vol van/voor Eindhoven

Een geslaagd weekend

Sep 29

Afgelopen weekend waren de open dagen, c.q. de opening van de vernieuwde Philips Fruittuin. En het was erg geslaagd. Natuurlijk hielp het weer ook een handje mee, maar het zag er verder ook super uit. De bezoekers waren enthousiast en de sfeer was erg gezellig.

De opening was ook meteen het laatste van het project voor de opleiding. Er moet nog wel een mooie reflectie geschreven worden, dat zal wel goed komen. Ik weet in elk geval wel dat alle drukte niet voor niets is geweest. Veel geleerd, veel gedaan en met een mooi eindresultaat. En misschien nog wel het fijnste, we hebben een aantal mensen een groot plezier gedaan.

Ik heb niet veel foto's kunnen maken, maar die ik heb, staan uiteraard op Flickr. Nu is het heel even genieten van weer wat rust en morgen weer vol aan de bak met de volgende projecten...

Pretium Telecom

Sep 29

Nu op Nederland 1 bij TROS´ Radar, straks vast op Uitzendinggemist.nl: Een reportage over de callcenters van Pretium Telecom. Deze lieve mensen bellen met name bejaarden op, om ze een abonnement te verkopen. Zo ook mijn oma. Ze werd gebeld door een vlotte babbel die haar vroeg naar haar telefoongebruik en een paar minuten later was het gesprek voorbij. Op TV komt precies naar voren hoe mijn oma het ook had ervaren, op geen enkel moment het idee dat ze ergens ja op had gezegd. Ze dacht dat ze iemand van KPN aan de lijn had. Daariom had ze ook geen argwaan toen er gevraagd werd naar haar rekeningnummer. Bovendien, wat kan iemand met alleen dat nummer? Vervolgens een mooi verhaal over besparen en dat de daadwerkelijke telefoonlijn bij KPN bleef, en toen was het gesprek ook voorbij.

En toen kwam de brief dat ze vast zat aan een abonnement met Pretium Telecom en dat haar abonnement met KPN werd overgezet. He, dat wilde ze niet! Binnen zeven dagen moest ze reageren om op te zeggen, anders zat ze een jaar lang bij Pretium Telecom. Dat duurde natuurlijke en paar dagen tot mijn moeder er naar kon kijken. Die stuurde meteen bericht, maar Pretium Telecom was onverbiddelijk; de opzegging kwam pas na 10 dagen binnen en dat was buiten de termijn van een week. Jammerdepammer en de felicitaties aan de portemonnee van Pretium's directeur Hans Nykes!

Verder lezen?

Salon de Th

Sep 29

 

Maar hoeveel mensen zullen die foto ook gemaakt hebben, daar in Annecy?

Opening Philips Fruittuin

Sep 22

Het schooljaar is bijna voorbij! Morgen de evaluatie van ons laatste project met de docent, en dit weekend vindt de opening plaats van de vernieuwde Philips Fruittuin. Het is een drukke tijd geweest, waarin we in de zomer flink doorgeploeterd hebben. Dat krijg je er van he, als je zo ambitieus bent als wij. Ingrid, Esther, Angelie en ik hebben er in elk geval hard aan gewerkt en het levert ons natuurlijk mooie bewijslast op voor de studie.

Heel hard gewerkt, want na een beleidsplan en een communicatieplan, hebben we de handschoen opgenomen om ook de uitwerking van het geheel op ons te nemen. Philips Fruittuin is een boomgaard op milieuvriendelijke basis, met daarbij een Landwinkel. En dit weekend is de officiële opening van de vernieuwde Philips Fruittuin. De belangrijkste verandering is het nieuwe pannenkoekenhuis, maar ook de winkel is vernieuwd.

Bij een pannenkoekenhuis, zeker bij een boomgaard, denk je al snel aan een boerderij met een hoop oud koperwerk aan de muur en een karrenwiel langs de ingang. Niets van dat alles. gewoon een hartstikke hip pand, waarin wel natuurlijke elementen zoals veel hout terug komt. Hoe het precies eruit ziet? Kom maar kijken! Dit weekend dus, 27 en 28 september, van tien uur 's ochtends tot vier uur 's middags. Er is genoeg te doen, met een boerenmarkt, demonstraties schapen drijven, wat muziek, voor de kinderen spelletjes, schminken en een springkussen.

Nou vooruit. Als je kijkt op de website, kun je al een beetje spieken naar de foto's van het pannenkoekenhuis in aanbouw. De website wordt overigens ook nog verniewd! Waar het is? Op de Oirschotsedijk 14a, naast landgoed de Wielewaal, nog voor de Anthony Fokkerweg.

Twee jaar naar twee maanden

Sep 20

Het aftellen is begonnen! Of althans, het wordt iets makkelijker te doen. In plaats van nog tien maanden te gaan, is het nu eerder tien weken. Ons huis is nu echt bijna af. Twee jaar geleden zijn we in oktober naar de eerste bijeenkomst voor geïnteresseerden geweest in het DAF-musuem en in januari waren we de eerste die de koopovereenkomst tekenden. Vandaar slechts een kleine sprong naar een huis dat bijna af is. Al duurt die sprong dus twee jaar...

Afgelopen donderdag zijn we met de lijst meer en minderwerk door het huis gelopen. En niets ontbrak. Nu moet de echte afwerking nog gebeuren, maar toch goed om te zien dat ze geen buitenkraantje of stopcontact zijn vergeten. Ook de keuken is al ingemeten en daar was ook alles in orde. Afspraken zijn ze iets minder goed in bij de bouw, want eigenlijk zouden we al een weekje eerder door het huis lopen. Toen kwamen we daar, bleek net de vloer gestort en was de kopersbegeleider nergens te bekennen.

De geplande datum blijft dus zo rond 13 november. Juist, de dag dat Roos geboren is! Dat wordt dus strak plannen. Stuccen, verven, dan de keuken en de vloer en even stevig door werken, dan zitten we misschien toch nog voor de kerst in ons huis. Wat een wereld van verschil wordt dat. Van een appartementje,  ineens naar een huis en tuin. Ik ben benieuwd wat Roos er van gaat vinden. Die is gewend ons overal te kunnen zien en slaapt bij ons op de kamer. Straks heeft ze haar eigen kamertje en moet ze het gras maaien.

Verborgen boodschappen in de Hi reclame

Sep 16

Help! We worden weer bestookt met verborgen boodschappen in de reclame! Oh nooooooos! Nou ja, dat is natuurlijk eigenlijk geen verrassing. Elke reclame wil je natuurlijk pakken. Een gevoel meegeven, hoeveel informatie er ook lijkt in te zitten. Een reclame moet je pakken, het merk moet blijven hangen.

Dat doet Hi in elk geval wel. Natuurlijk is het merk al een flinke poos bezig, met spotjes, maar ook meer guerilla achtige acties. Ze zijn misschien wel wat veel gericht op jongeren met de huidige aandacht voor het SMS-en, maar als ik dan hoor dat er ouders zijn van puberdochters, die lekker worden verrast met telefoonrekeningen van een paar honderd euro... Tja, dan valt daar wel wat te halen voor een telefoonboer. 

Hi pakt dat nu anders aan. In de nieuwe reclames zit een echte verborgen boodschap, al is het wel de bedoeling dat je die vind. In de TV-commercials zitten 06-nummers verstopt. Tien stuks, waarvan vijf daadwerkelijk een prijs vertegenwoordigen. Maar goed, het is wel een heel goed verborgen boodschap. Ik heb 'm in elk geval nog niet ontdekt. Gelukkig is daar YouTube, waar de commercial ook is neergezet.

Daar heb ik niets kunnen ontdekken, maar die kwaliteit is natuurlijk iets minder. Gelukkig staat hij op op de site van Hi. Eens goed kijken, en mensen, laat het achter in de reacties op hoeveel seconden je wat ziet. Ben benieuwd!

So you think you can dance

Sep 13

Dat is de titel van een nieuw programma in de serie op zoek naar. Na zang en entertainment, nu ook dans. Het programma loopt al jaren in Amerika en is nu ook hier op de buis in een Nederlandse editie. Er komt heel wat talent voorbij, met name bij de hiphip of breakdance dansers en danseressen kun je veel aparte moves voorbij zien komen. Na een aflevering overigens vielen me vooral de mannen op. Misschien omdat de dames dan toch eerder voor ballet-achtige varianten gaan.

Maar zoals onderstaande gast zijn lichaam onder controle heeft…

De vakantiefoto's staan online

Sep 11

Voor de liefhebber, de vakantiefoto's staan online op Flickr. Wees gerust, het is een selectie en niet de complete serie van ruim 1200. En voor de familie en bekenden de tip om niet te kijken...

Doussard

Dat maakt het natuurlijk heel erg aanlokkelijk om juist wel te gaan kijken natuurlijk. Zien we Noud compleet bezopen boven een Frans toilet hangen? Manon in gevecht met een Franse politieagent omdat ze de haar knipperlicht gebruikte bij het inhalen? Neen.

Niets van dat alles. Nouja, Roos topless in haar badje, dat wel. Maar Manon heeft een heel mooi fotoboek gemaakt, wat een dezer dagen per post wordt afgeleverd. En dat is natuurlijk een stuk leuker kijken. Kortom, tijd voor een mooie nazomer met heel wat barbecues.

Donderdag 9 oktober filevrij!

Sep 08

Donderdag 9 oktober geen files. Dat zou mooi zijn toch? De ANWB zet hierop in om dit voor elkaar te krijgen. Het is maar een enkel dagje, maar wel een mooi begin. Maar wacht even, ze doen eigenlijk niets. Want geheel volgens een betere wereld begint bij jezelf, gaan wij dat zelf doen.

Denk eens na waarom jij eigenlijk elke dag in de auto stapt. En waarom je dat eens een dagje niet zou kunnen doen. Natuurlijk kun je op de fiets of met de trein. Saai! Verras je baas en vraag om een landingsplek voor je luchtballon. Of vraag of je een dagje mag overslaan om op een regenachtige zondag de schade in te halen. 

Dat vind ik wel een goeie eigenlijk. Hoe vaak is het nu doordeweeks verpletterend mooi weer en zit je in het weekend door de gordijnen te spieken naar de druilerige buxuxhaag van de overbuurman. Zo klote van je weekend en die mooie nazomerdag. Dan maar werken op zondag.

Kortom, wat zou je kunnen doen om de files op te lossen, wat zou JIJ kunnen doen? Ik heb het wat makkelijker, donderdags is immers papadag. En Roos wil gewoon graag wandelen en files van kinderwagens, die heb ik nog maar zelden gezien. 's Avonds moet ik naar Tilburg voor de studie, maar daar ga ik zelfs braaf carpoolen. Eigenlijk niet eens een bewuste keuze, maar gewoon van waarom niet? Samen met studiegenootje Ingrid. Gezellig en het scheelt nog geld ook. Maar vooral: waarom niet!

Op vakantie

Sep 08

En alweer terug. Ik ben gewoon helemaal vergeten iets op mijn ouwe trouwe weblogje te zetten over de vakantie. Nouja, bij deze dan. Op 23 augustus zijn we vertrokken voor een vakantie in Frankrijk. We zijn naar Doussard geweest, aan het meer van Annecy, niet al te ver onder Geneve ongeveer.

Doussard

Heerlijk gehad! We hebben goed weer gehad en enorme mazzel met de plek van ons huisje. We hadden een zogenaamde mobile home gehuurd, met een veranda. Die staan netjes achter elkaar, maar wij hadden dus de eerste in de rij en keken dus mooi weg richting het weggetje. En dat weggetje liep rechtstreeks naar het water. Roos vond het water maar apart, die had meer vertrouwen in haar bijzonder badje. Een klein zwembadje met als afdakje een octopus. Iets minder voor mama's rug, want ze stuiterde nog alle kanten op.

Kortom, wacht de foto's maar af! Er staan er al een paar op Flickr, maar nog lang niet allemaal. Er zijn er slechts 1200 gemaakt met de reflex. Daarvan hebben we al een selectie gemaakt van een dikke 200, dus wees gerust. Ik ga je niet drie jaar lang elke dag voorzien van een vakantiefoto.


Noud de Greef


Volg @Noud op Twitter Mijn CV op LinkedIn Facebook
Communicatieadviseur met hart vol/voor Eindhoven. | BSc. Bewegingswetenschappen | Online, creatief, analytisch, events | Blogger | #SMC040 | Papa

Freelance & werkt bij Evoluon.
Denkt na over koffieroute & Wijn en feest. Blogt ook in beeld, over Social Media en over zijn e-bakfiets.

Reacties

  • Lisette: Rob eet piccalilly het liefst bij kapucijners met spek, ik vlucht dan het huis uit
  • René: He, eindelijk een zaak waar ik achter kan staan. Piccalilly! Bij de stamp!!! Doen!!!!!!!
  • Noud: Die heeft toch geen geheim nummer? Van zijn 06 een gemiste oproep, geen voicemail…
  • wil: geen wonder dat telefoontjes van Joost niet beantwoord…Lekker is dat!
  • Lisette: Herkenbaar Noud. Het boekenleesclubidee alsook een Eindhovense communicatie intervisie club spreekt m…
  • peer: Of is dit nou swaffelen?
  • John (SjonnieDoe)…: LoL